علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک 

علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک 

علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک 

علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک 

– از بین رفتن باند یا کلاچ گیربکس، که در اثر استفاده نادرست از خودرو و یا استهلاک آن اتفاق می افتد.

ظاهر شدن آلارم چشمک زن S&* (اسنو و اسپرت). و قرار گرفتن خودرو در دنده اضطراری(دنده3). و عدم تعویض دنده. روشن شدن این آلارم نشانه ای از وجود خطا در گیربکس اتوماتیک می باشد.

-ساده ترین دلیل برای روشن شدن این آلارم، مشخصه ای برای زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک است. که ECU بر مبنای پارامترهای ارسالی از سنسور میزان آلودگی روغن در گیربکس میزان ساعت کارکرد روغن را تشخیص داده.

فروش قطعات گیربکس اتوماتیک

و با به انتها رسیدن این عدد چراغ های چشمک زن را جهت اطلاع راننده روشن می کند. که این عیب توسط دستگاه دیاگ قابل تشخیص است. و حتما باید بعد از تعویض روغن عدد آلودگی روغن را با دستگاه دیاگ کم کرد.

-اگر چراغ های (S&*) در صبح ها و در زمانی که موتور هنوز گرم نشده روشن شود. و با خاموش و روشن کردن ایراد موقتا رفع شود. این نشانی از ضعیف شدن شیربرقی هاست. که برای رفع این ایراد نیاز به پیاده سازی گیربکس از روی موتور نمی باشد. و در مدت زمانی حدود دو ساعت با باز کردن کارتل گیربکس قابل تعمیر است.

-اگر چراغ های (S&*) باگرم شدن خودرو و با تعویض دنده از 3به4 روشن شود. باز هم دلیلی بر ضعیف شدن شیربرقی ها و نیاز به تعویض شیربرقی هاست. که همانند ایراد بالا نیازی به پیاده سازی گیربکس نمی باشد.

-اگر آلارم مذکور با قرار گرفتن در سربالایی های شدید روشن شود. دلیل آن یا پائین بودن سطح روغن گیربکس است. و یا قرار روغن از داخل گیربکس که در حالت دوم با پیاده سازی گیربکس مشکل قابل رفع است. و زمان تعمیر گیربکس با توجه به ترافیک کاری بین یک تا دو روز است.

تعمیر تقه زدن گیربکس اتوماتیک

بیشتر بخوانید: بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک-09129305146

عدم تغییر وضعیت دنده با جابجایی دسته دنده اتوماتیک

در این حالت راننده لیور را در وضعیت D قرار می دهد. اما نمایشگر دنده و گیربکس فرمان را اجرا نمی کنند. معمولا علت این موضوع خراب شدن سلکتور یا سوئیچ چند منظوره (Selector) گیربکس است. که معمولا در اثر تماس با آب اتفاق می افتد. (موتورشویی کارواش، هواگیری سیستم خنک کننده، تعویض آب رادیاتور و …).

– همچنین ممکن است یک یا چند پین از سوکت سلکتور در اثر کثیفی قطع شده باشند.

گیربکس با افزایش سرعت دنده را عوض نمی کند. و در دنده ۱ باقی می ماند.

عملکرد گیربکس اتوماتیک بشدت به دما حساس است. معمولا با بالاتر رفتن دمای روغن گیربکس از حد مجاز (۱۱۸ درجه سانتیگراد) این اتفاق می افتد. که دلیل آن می توانند یکی از موارد زیر باشد:

۱- رانندگی در ترافیک سنگین و سر بالایی تند. که با خاموش کردن و خنک شدن موتور این موضوع رفع می شود.

۲- هر گونه نقص در سیستم خنک کننده موتور، یا کم شدن سطح مایع خنک کننده در مخزن رادیاتور، که باید هر چه سریعتر رفع شود. در غیر اینصورت آسیبهای شدیدی به موتور و گیربکس وارد می شود.

تعمیر تقه زدن گیربکس اتوماتیک

3- ممکن است در اثر کیپ شدن صافی گیربکس (فیلتر گیربکس) گردش روغن در گیربکس مختل شده باشد. و در نتیجه حرارت آن بالا برود، این مورد در کیلومترهای بیشتر از ۱۰۰ هزار اتفاق می افتد. و البته بستگی به تعویض بموقع روغن و نوع رانندگی دارد.

– اما اگر در موارد غیر از این حالتها چنین اتفاقی بیافتد، موضوع از طریق دیاگ و توسط کارشناس باید بررسی شود.

دو نوع خنک کننده (رادیاتور) برای گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ وجود دارد. نوع معمولی (مدلهای ۸۵ و قبل از آن)، و نوع پهن یا ضخیم (مدلهای بعد از ۸۶)، گرم شدن گیربکس اتوماتیک AL4 ، برای مدلهای ۸۶ به بعد کمتر اتفاق می افتد. زیرا خنک کننده پهن، کارایی بهتری در کاهش دمای گیربکس دارد.

تعمیر تقه زدن گیربکس اتوماتیک

بیشتر بخوانید : علت خرابی گیربکس اتوماتیک

وجود ضربه های شدید در زمان شروع به حرکت

این ایراد با گرم شدن خودرو و قرار گرفتن در ترافیک های شدید و ایست های پی در پی  بیشتر نمود پیدا می کند. و حالتی شبیه به تصادف از عقب را برای راننده تداعی می کند.

عدم شتاب اولیه به نحوی که خودرو از یک رمپ یا سرعت گیر به سختی بالا می رود

وجود این ایراد در گیربکس های اتوماتیک دلایل متفاوتی نظیر خرابی کیت صفحات،پیستون ها و یا حتی تورک کنورتور را می تواند داشته باشد. که با تست جاده توسط متخصصین قابل تشخیص بوده و رفع آن نیز منجر به دمونتاژ کامل گیربکس می شود. و زمان انتظار آن نیز بین 2 تا 3 روز با توجه به ترافیک کاری می باشد. و هزینه ای حدود 1.000.000 تومان تا 3.500.000 تومان را باید برای آن در نظر گرفت.

شما بزرگواران می توانید از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت انجام تعمیر یا سرویس های دوره ای خودرو دنده اتوماتیک خود، را به گروه حرفه ای ترنس پاور بسپارید. و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت گروه صنعتی ترنس پاور با این مجموعه آشنا شدید تا شامل تخفیفات ما شوید.
شماره های تماس:

09129305146

09198003489

ایمیل:matco.part@gmail.com

ارتباط با کارشناسان ما از طریق واتس اپ

اینستاگرام گروه صنعتی ترنس پاور

آدرس شرکت ترنس پاور :

تهران، نارمک، خیابان شهید مدنی، 200متر پایین تر از جانبازان (گلبرگ)، نبش کوچه 132، (میرغفوری).

گروه صنعتی ترنس پاور در تهران Trans Power

تقه زدن گیربکس اتوماتیک ، خودرو دنده اتوماتیک ، تعمیر و تعویض گیربکس اتوماتیک ، بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ، سرویس گیربکس اتوماتیک ، تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ، مرکز تخصصی تعمیرات انواع توربین،تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک ، تعمیرات انواع توربین(تورک کانورتر) گیربکس اتوماتیک،تعمیرات تخصصی انواع توربین سبک و سنگین، تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا .

تعمیر انواع فلایویل ، تست و شستشوی انواع شیربرقی ، تعمیر انواع دابل کلاچ ،  تعمیر و بازسازی ‌ گیربکس های چینی ، تعمیر انواع شفت و فولی گیربکس های اتوماتیک، بازسازی پوسته گیربکس،تعمیر فولی های CVT ، تست استال گیربکس اتوماتیک .

گیربکس اتوماتیک ، تعمیر و بازسازی قطعات گیربکس اتوماتیک ، تعمیر دسته دنده‌های مختلف سندبلاست ، تولید رینگ و پکینگ‌های چدنی و پلیمری ، بازسازی شفت گیربکس های چینی ، بازسازی پوسته گیربکس ، بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک ، تعمیر گیربکس cvt ، قیمت گیربکس اتوماتیک نسبت به دنده ای.

عرضه قطعات گیربکس اتوماتیک اعم از؛

خودرو دنده اتوماتیک ، تعمیر گیربکس ، تعویض گیربکس ،روغن گیربکسATF ، اویل پمپ گیربکس ، زنجیر گیربکس ، ساعت گیربکس ، کیت صفحات گیربکس ، شیربرقی ، فیلتر گیربکس ، واشر وسط گیربکس ، سنسور سرعت و فشار ، دسته سیم ساعت گیربکس ، انواع بوش و کیت بوش ، اورینگ ، سلکتور ، سرویس گیربکس اتوماتیک ، تعمیرگاه ماشین اتوماتیک .

سپاسگزار از اینکه همراه ما بودید. لطفا نظرات خود را از این مقاله در زیر

وارد کنید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


torque converter انواع گیربکس اتوماتیک بازسازی گیربکس اتوماتیک بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک تاریخچه گیربکس اتوماتیک تعمیرات گیربکس اتوماتیک تعمیر انواع توربین تعمیر انواع تورک کانورتر تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک تعمیر توربین گیربکس تعمیر توربین گیربکس اتوماتیک تعمیر قطعات گیربکس اتوماتیک تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک تهران تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک در تهران تعمیرگاه گیربکس تهران تعمیر گیربکس تعمیر گیربکس اتومات تعمیر گیربکس اتوماتیک تعمیر گیربکس اتوماتیک تهران تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران تعویض روغن گیربکس تعویض روغن گیربکس اتوماتیک تعویض گیربکس اتوماتیک توربین سازی توربین سازی تهران توربین سازی در تهران توربین گیربکس توربین گیربکس اتوماتیک خودرو اتومات خودرو اتوماتیک خودرو دنده اتوماتیک خودرو گیربکس اتوماتیک دنده اتومات دنده اتوماتیک سرویس گیربکس اتوماتیک فروش قطعات گیربکس اتوماتیک قطعات گیربکس اتوماتیک گروه صنعتی ترنس پاور گیربکس گیربکس cvt گیربکس اتومات گیربکس اتوماتیک گیربکس اتوماتیک تهران گیربکس اتوماتیک چیست

آخرین پروژه ها


تعویض روغن گیربکس اتوماتیک ساینا
تعمیر گیربکس اتوماتیک اچ سی کراس
علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک 
پارک کردن خودرو دنده اتوماتیک
آیا سرویس گیربکس اتوماتیک ماشین ضرورت دارد؟
تفاوت قیمت گیربکس اتوماتیک با دنده ای

درباره ما


 گروه صنعتی ترنس پاور در تهران Trans Power

مرکز تخصصی تعمیرات انواع توربین

تعمیرات انواع توربین(تورک کانورتر) گیربکس اتوماتیک


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به ترنس پاور می باشد. 

طراحی سایت توسط ملی وب

Open chat
سلام
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟